4608X-101-682LF
Bourns
Res Thick Film NET 6.8K Ohm 2% 1W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述 +
Search Keywords: 4608X101682LF
  • 部件编号:
    4608X-101-682LF
  • Number of Resistors:
    7
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    6.8 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C