4608M-102-473LF
Bourns
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.2W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述 +
Search Keywords: 4608M102473LF
  • 部件编号:
    4608M-102-473LF
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    1.2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    47 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C