4608M-101-472LF
4608M-101-472LF
Bourns
有存货: 0
起订量: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4608M-101-472
Bourns
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.2W ±100ppm/°C BUS Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
产品说明书 附件
不符合 RoHS 规定
Discontinued & Replaced
描述 +
Search Keywords: 4608M101472
  • 供应商:
  • 部件编号:
    4608M-101-472
  • 计量单位:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    7
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    1.2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C