4606X-101-152LF
Bourns
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述 +
Search Keywords: 4606X101152LF
  • 部件编号:
    4606X-101-152LF
  • COO:
    JP
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C