4606X-101-151LF
Bourns
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
BULK 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: 4606X101151LF
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    4606X-101-151LF
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    5
  • Number of Terminals:
    6
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C