3306K-1-501
Bourns
The 3306K-1-501 is a 6 mm, single-turn, open-frame cermet trimming potentiometer with a resistance of 500 ohms.
描述 +
Search Keywords: 3306K1501
  • 部件编号:
    3306K-1-501
  • Resistance Value:
    500 Ohm
  • Tolerance:
    25 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    6.81 x 8.4 mm
  • Operating Temperature:
    -25 to 100 °C