3266X-1-202LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 2K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turn - 7.73 X 4.5 X 7.24mm - Pin - Through Hole.
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
TUBE 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: 3266X1202LF
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    3266X-1-202LF
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Mounting:
    Through Hole
  • Number of Turns:
    12(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    7.73 x 4.5 x 7.24 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C