3224X-1-502E
Bourns
Trimmer Potentiometer - 5K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turns - 4.8 X 5.7 X 5.3mm - Gull Wing - Surface Mount.
描述 +
Search Keywords: 3224X1502E
  • 部件编号:
    3224X-1-502E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Number of Turns:
    12(Elec) Turns
  • Termination Style:
    Gull Wing
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    4.8 x 5.7 x 5.3 mm
  • Operating Temperature:
    -65 to 150 °C