EEU-FC1E102
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 1000 µF - 25 V - 20% - 12.5 X 20mm - Radial - 5 mm - 1655 mA - 5000h - 105°C.
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
Bag 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: EEUFC1E102
  • 供应商:
    Panasonic
  • 部件编号:
    EEU-FC1E102
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC