- TXS2SA-L-4.5V-Z
TXS2SA-L-4.5V-Z
Panasonic Electronic Components
Signal Relay 4.5VDC 1A DPDT(15x9.4x8.4)mm SMD Automotive
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
Certificate of Compliance Guarantee
描述
Search Keywords: TXS2SAL45VZ
规格
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
部件编号:TXS2SA-L-4.5V-Z
计量单位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:JP
ECCN:EAR99
供应商标准包装:
500 -
Relay Construction:Latching Single Coil
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:4.5 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:1 A
Mounting:Surface Mount
Operating Temperature:-40 to 70 °C
Dimension:15 x 9.4 x 8.2 mm
Termination Style:Gull Wing
Coil Current:7.8 mA