ALZ22B12W
ALZ22B12W
Panasonic Electronic Components
有存货: 0
起订量: 1
VIEW PRODUCT
建议的换货
ALZ52B12
ALZ52B12
有存货: 860
起订量: 20
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Electromechanical Relay 12VDC 360Ohm 16A SPST-NO (28.8x12.5x15.7)mm THT Power Relay
+ see all
产品说明书 附件
符合 RoHS 规定
Discontinued & Replaced
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: ALZ22B12
  • 供应商:
  • 部件编号:
    ALZ22B12
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    16 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    PC Pin
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Coil Resistance:
    360 Ohm