G7L-1A-BUB-J-CB-DC12
Omron Electronics
A high-capacity, SPST-NO general-purpose power relay with a 12VDC coil, 30A contact rating, and screw terminals for upper brac ...
描述 +
A high-capacity, SPST-NO general-purpose power relay with a 12VDC coil, 30A contact rating, and screw terminals for upper bracket mounting.
Search Keywords: G7L1ABUBJCBDC12
  • 部件编号:
    G7L-1A-BUB-J-CB-DC12
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Maximum Current Rating:
    30 A
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Operating Temperature:
    -25 to 60 °C