G7L-1A-BUBJ-CB-AC12
Omron Electronics
Electromechanical Relay 12VAC 75Ohm 30A SPST-NO(68.5x34.5x49)mm Bracket General Purpose Relay
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: G7L1ABUBJCBAC12
  • 供应商:
    Omron Electronics
  • 部件编号:
    G7L-1A-BUBJ-CB-AC12
  • Alias/AKA:
    G7L1ABUBJCBAC12BYOMI,
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    20
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    12 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    SPST-NO
  • Maximum Current Rating:
    30 A
  • Mounting:
    Bracket Mount
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Push to Test Button:
    Yes
  • Led Indicator:
    No
  • Operating Temperature:
    -25 to 60 °C
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
有存货: 19
Ships today, if you order in Buy all 19 in-stock or the regular minimum order quantity of 20