G2R-1-E-DC12
Omron Electronics
Power Relay 12VDC 16A SPDT(29x13x25.5)mm THT
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: G2R1EDC12
  • 供应商:
    Omron Electronics
  • 部件编号:
    G2R-1-E-DC12
  • Alias/AKA:
    G2R1EDC12BYOMI
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Relay Construction:
    Non-Latching10725
  • AC Coil Voltage:
    N/A
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT10703
  • Maximum Current Rating:
    16 A
  • Mounting:
    Through Hole10716
  • Termination Style:
    PC Pin10727
  • Push to Test Button:
    No10724
  • Led Indicator:
    No10708
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C
  • Coil Resistance:
    275 Ohm