825F200E
Ohmite
The 825F200E is a 25W, 200Ω axial terminal wirewound resistor with a ±1% tolerance, enclosed in a chassis-mount aluminum housi ...
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
BULK 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
The 825F200E is a 25W, 200Ω axial terminal wirewound resistor with a ±1% tolerance, enclosed in a chassis-mount aluminum housing.
Search Keywords: 825F200E
  • 供应商:
    Ohmite
  • 部件编号:
    825F200E
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Aluminum Housed
  • Mounting:
    Chassis Mount
  • Power Rating:
    25 W
  • Termination Style:
    Axial
  • Resistance Value:
    200 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C