MCP4551T-104E/MF
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 100kOhm - 257 Position - Volatile Linear - Automotive - 8-Pin DFN EP - Tape&Reel
符合 RoHS 规定
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: MCP4551T104EMF
  • 部件编号:
    MCP4551T-104E/MF
    EAR99
    3300
  • Dimension:
    3 x 3 x 0.884713mmmm
  • Family:
    MCP4551
  • Maximum Supply Current:
    0.0025(Typ) mA
  • Memory Type:
    Volatile4720
  • Digital Supply Voltage:
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V