MCP4532-502E/MS
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 5kOhm - 129 Position - Volatile Linear - Automotive - 8-Pin MSOP - Tube
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
TUBE 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: MCP4532502EMS
  • 供应商:
    Microchip Technology
  • 部件编号:
    MCP4532-502E/MS
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Family:
    MCP4532
  • Maximum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V
  • Control Interface:
    Serial (2-Wire, I2C)4712
  • Minimum Dual Supply Voltage:
    N/R
  • Maximum Supply Current:
    0.0025(Typ) mA
  • Dimension:
    3 x 3 x 0.854713mmmm
  • Digital Supply Voltage:
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V