MCP4162-103E/MF
Microchip Technology
Digital Potentiometer - 10kOhm - 256 Position - Non-Volatile Linear - Automotive - 8-Pin DFN EP - Tube
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
TUBE 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: MCP4162103EMF
  • 供应商:
    Microchip Technology
  • 部件编号:
    MCP4162-103E/MF
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    120
  • Digital Supply Voltage:
    N/R
  • Family:
    MCP4162
  • Minimum Single Supply Voltage:
    1.8 V
  • Dimension:
    3 x 3 x 0.884713mmmm
  • Maximum Single Supply Voltage:
    5.5 V