19C015PG3K
Honeywell
Pressure Sensor 0psi to 15psi Gage 4-Pin
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Product Highlights:
  • Low cost
  • Rugged, isolated stainless steel package - small size
  • Reliable semiconductor technology
  • Calibrated and temperature compensated
  • Absolute and gage pressures
  • Vacuum compatible, isolated sensors
  • Absolute pressure
  • 0 psi to 300 psi, 0 psi to 500 psi
Potential Applications:
  • Industrial controls
  • Process control systems
  • Industrial automation and flow control
  • Pressure calibrators
Search Keywords: 19C015PG3K
  • 供应商:
    Honeywell
  • 部件编号:
    19C015PG3K
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Media:
    Air,Gas,Liquid
  • Output Voltage:
    0 to 100 mV
  • Mounting:
    Panel
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Dimension:
    19 dia x 9 mm
  • Device Pressure Type:
    Gage
  • Operating Pressure Range:
    0 to 15 psi
  • Accuracy:
    ±0.25 %
  • Typical Operating Supply Voltage:
    10 V