- RP8100B2M1CEBLKREDNIL
描述
Pushbutton Switch - SPST-NO - Standard - 125mA @ 125VAC - 100mA @ 50VDC - Red Round Button Actuator - Non-Illuminated - Solder Lug - Front Panel Mount.
Search Keywords: RP8100B2M1CEBLKREDNIL
规格
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
供应商:E-Switch
计量单位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536509033
COO:CN
ECCN:EAR99
供应商标准包装:
210 -
Mounting:Panel Mount
Pole Throw Configuration:SPST
Bushing Type:Threaded
Switch Configuration:Off (On)
Contact Rating @ Voltage:0.125A@125 VAC
Actuator Style:Round Curved Button
Illumination:N/R
Terminal Type:Solder
Body Orientation:Straight
Dimension:17.5 x 17.5 x 19.9 mm