SRN8040-101M
Bourns
Inductor Power - Semi-Shielded - Wirewound - 8 x 8 x 4mm - 100 µH - 100KHz - 1A - 400m Ohm.
描述 +
Search Keywords: SRN8040101M
  • 部件编号:
    SRN8040-101M
  • Inductance:
    100 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.4 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C