SRF0703-100M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH/40uH 20% 100KHz Ferrite 2.08A/1.04A 82.6mOhm/342mOhm DCR T/R
描述 +
Search Keywords: SRF0703100M
  • 部件编号:
    SRF0703-100M
    EAR99
    1500
  • Inductance:
    10,40 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2.08,1.04 A
  • Maximum DC Resistance:
    82.6,342 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C