SDR0703-2R7ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 2.7uH 20% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 1.7A 65mOhm DCR T/R
描述 +
Search Keywords: SDR07032R7ML
  • 部件编号:
    SDR0703-2R7ML
  • Inductance:
    2.7 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    65 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C