SDR0403-6R8ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 1.41A 120mOhm DCR T/R
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: SDR04036R8ML
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    SDR0403-6R8ML
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    6.8 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.41 A
  • Maximum DC Resistance:
    120 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C