SDR0403-150ML
Bourns
Inductor Power Wirewound 15uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 920mA 240mOhm DCR T/R
描述 +
Search Keywords: SDR0403150ML
  • 部件编号:
    SDR0403-150ML
  • Inductance:
    15 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    920 mA
  • Maximum DC Resistance:
    240 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C