MOV-14D241K
Bourns
Var MOV 150VAC/200VDC 4500A 240V Thru-Hole Radial Bulk
+ see all
产品说明书 附件 Notify Me
符合 RoHS 规定
BULK 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: MOV14D241K
  • 供应商:
    Bourns
  • 部件编号:
    MOV-14D241K
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    800
  • Varistor Voltage:
    240 V
  • Clamping Voltage:
    395 V
  • Clamping Current:
    50 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    4 x 20 x 16.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    150 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    200 V
  • Maximum Surge Current:
    4500 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    7.5 mm
  • Energy:
    63 J
  • Size Code:
    N/R
  • Technology:
    Metal Oxide
  • Tolerance Voltage:
    10 %