MF-RM055/240-2
Bourns
PTC Resettable Fuse 0.55A(hold) 1.25A(trip) 240VAC 3.4W 26s 0.45Ohm Radial 14 X 4.1 X 22.4mm T/R
符合 RoHS 规定
REEL 包装
Certificate of Compliance Guarantee
描述 +
Search Keywords: MFRM0552402
  • 部件编号:
    MF-RM055/240-2
    EAR99
    4000
  • Hold Current:
    0.55 A
  • Trip Current:
    1.25 A
  • Maximum Current Rating:
    N/A
  • Maximum Voltage Rating:
    240 VAC
  • Maximum Trip Time:
    26@2.75A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.45 Ohm