- CR2010-JW-100ELF
描述
Thick Film Chip Resistor - 1/2 W - 10 ohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 2010 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Search Keywords: CR2010JW100ELF
规格
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
供应商:Bourns
部件编号:CR2010-JW-100ELF
计量单位:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
4000 -
Resistance Value:10 Ohm
Power Rating:0.5 (1/2) W
Tolerance:5 %
Case Size:2010
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C