5800-271-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 270uH 10% 1KHz Ferrite 500mA 650mOhm DCR AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 5800271RC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    5800-271-RC
  • Unit of Measure:
  • Inductance:
    270 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    557 mOhm
  • Maximum DC Current:
    400 mA