4814P-T02-101LF
Bourns
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 1.12W ±100ppm/°C BUS 14-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive Tube
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4814PT02101LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    4814P-T02-101LF
  • Unit of Measure:
  • COO:
    CR
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    13
  • Number of Terminals:
    14
  • Power Rating:
    1.12 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.08 W
  • Resistance Value:
    100 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C