3362W-1-502LF
Bourns
The 3362W-1-502LF is a single-turn, sealed cermet trimming potentiometer with a 5 kOhm resistance and a 0.5W power rating.
描述 +
Search Keywords: 3362W1502LF
  • 部件编号:
    3362W-1-502LF
  • COO:
    CR
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    10 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    6.6 x 4.7 x 6.99 mm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C