ERJ-6GEYJ105V
Panasonic
The ERJ-6GEYJ105V is a general-purpose, 0805-sized thick film chip resistor with a resistance of 1 MΩ, a tolerance of ±5%, and ...
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Reel Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
The ERJ-6GEYJ105V is a general-purpose, 0805-sized thick film chip resistor with a resistance of 1 MΩ, a tolerance of ±5%, and a power rating of 0.125W.
Search Keywords: ERJ6GEYJ105V
  • fornecedor:
    Panasonic
  • Número do item:
    ERJ-6GEYJ105V
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C