ERJ-6GEYJ472V
Panasonic
The ERJ-6GEYJ472V is a 4.7 kΩ thick film chip resistor in an 0805 package with a ±5% tolerance and a power rating of 0.125W.
Descrição +
Search Keywords: ERJ6GEYJ472V
  • Número do item:
    ERJ-6GEYJ472V
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C