EEE-FK1J100P
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 10 µF - 63 V - 20% - 6.3 X 5.8mm - Surface mount - 80mA - 2000h - 105°C.
Descrição +
Search Keywords: EEEFK1J100P
  • Número do item:
    EEE-FK1J100P
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 5.8 mm
  • Voltage:
    63 VDC