- JW1EN-DC12V
JW1EN-DC12V
Panasonic Electronic Components
Power Relay 12VDC 10A SPDT (( 28.6mm 12.8mm 20mm)) Through Hole
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Descrição
Search Keywords: JW1ENDC12V
especificação
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
fornecedor:Panasonic Electronic Components
Número do item:JW1EN-DC12V
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack::
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:SPDT
Mounting:Through Hole
Termination Style:PC Pin
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-40 to 60 °C
Coil Resistance:270 Ohm
recursos
This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
em estoque:
3
Pode ser enviado imediatamente
Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 10