MIC39150-1.8WU-TR
Microchip Technology
LDO Regulator Pos 1.8V 1.5A 4-Pin(3+Tab) TO-263 T/R
RoHS Compliant
REEL Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: MIC3915018WUTR
  • Número do item:
    MIC39150-1.8WU-TR
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    750
  • Dimension:
    10.678356mm(Max) x 9.17(Max) x 4.6(Max)mm
  • Accuracy:
    ±1 %
  • Family:
    MIC39150
  • Load Regulation:
    18361%
  • Line Regulation:
    0.58360%
  • Junction to Case:
    28359°C/W
  • Maximum Dropout Voltage @ Current:
    0.2@100mA,0.5@1.5A V