MIC39150-1.8WU-TR
MIC39150-1.8WU-TR
Microchip Technology
em estoque: 0
MIN ORDEM: 188
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
MIC39150-1.8WU
Microchip Technology
LDO Regulator Pos 1.8V 1.5A 4-Pin(3+Tab) TO-263 Tube
+ see all
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Embalagem
Certificate of Compliance Guarantee
Descrição +
Search Keywords: MIC3915018WU
  • fornecedor:
  • Número do item:
    MIC39150-1.8WU
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Dimension:
    10.67(Max) x 9.17(Max) x 4.6(Max) mm
  • Function:
    LDO
  • Family:
    MIC39150
  • Load Regulation:
    1 %
  • Accuracy:
    ±1 %
  • Junction to Case:
    2 °C/W
  • Maximum Dropout Voltage @ Current:
    0.2@100mA,0.5@1.5A V
  • Junction to Ambient:
    N/A
  • Line Regulation:
    0.5 %