- 3266W-1-502LF
3266W-1-502LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 5K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turn - 6.71 X 4.5 X 8.26mm - Pin - Through Hole.
Folha de dados ACESSÓRIOS Notify Me
RoHS Compliant
Descrição
Search Keywords: 3266W1502LF
fornecedor:Bourns
Número do item:3266W-1-502LF
Unidade de medida:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536308000
COO:CR
Power Rating:0.25 (1/4) W
Resistance Value:5 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Dimension:6.71 x 4.5 x 8.26 mm
Operating Temperature:-55 to 125 °C