ESMQ401VSN471MQ50S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% (25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 2390mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ESMQ401VSN471MQ50S
  • Part No:
    ESMQ401VSN471MQ50S
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    25.4 x 50 mm
  • Termination Style:
    Snap-In2202
  • Voltage:
    400 VDC