ESMM351VSN102MA50S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 350V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 3600mA 3000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ESMM351VSN102MA50S
  • Part No:
    ESMM351VSN102MA50S
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    35 x 50 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    350 VDC