ESMM251VSN681MQ40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 680uF 250V 20% (25.4 X 40mm) Snap-In 10mm 2670mA 3000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ESMM251VSN681MQ40S
  • Part No:
    ESMM251VSN681MQ40S
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    25.4 x 40 mm
  • Voltage:
    250 VDC