ESMH800VNN472MA30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 4700uF 80V 20%( 35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.053 Ohm 4090mA 2000h 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ESMH800VNN472MA30S
  • Part No:
    ESMH800VNN472MA30S
  • Capacitance Value:
    4700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    35 x 30 mm
  • Voltage:
    80 VDC