ESMH630VSN472MA25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 4700uF 63V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 0.053 Ohm 3360mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ESMH630VSN472MA25S
  • Part No:
    ESMH630VSN472MA25S
  • Capacitance Value:
    4700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    35 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    63 VDC