ESMH630VNN682MR40T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 6800uF 63V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.037 Ohm 4270mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ESMH630VNN682MR40T
  • Part No:
    ESMH630VNN682MR40T
    Yes
    200
  • Capacitance Value:
    6800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    30 x 40 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    63 VDC