ESMH500VSN562MQ35T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 5600uF 50V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 0.059 Ohm 3310mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ESMH500VSN562MQ35T
  • Part No:
    ESMH500VSN562MQ35T
    Yes
  • COO:
    MY
    200
  • Capacitance Value:
    5600 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    25.4 x 35 mm
  • Voltage:
    50 VDC