ESMH500VSN183MA50T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 18000uF 50V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.018 Ohm 6710mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ESMH500VSN183MA50T
  • Part No:
    ESMH500VSN183MA50T
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    18000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    35 x 50 mm
  • Voltage:
    50 VDC