ESMH500VNN472MR25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 4700uF 50V 20%( 30 X 25mm) Snap-In 10mm 0.071 Ohm 2810mA 2000h 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMH500VNN472MR25S
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ESMH500VNN472MR25S
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    4700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    30 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    50 VDC