ESMH500VNN332MQ25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V 20% (25.4 X 25mm) Snap-In 10mm 0.1 Ohm 2380mA 2000h 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ESMH500VNN332MQ25S
  • Part No:
    ESMH500VNN332MQ25S
  • Capacitance Value:
    3300 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    25.4 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    50 VDC