ESMH451VSN151MQ35T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 150uF 450V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 1.658 Ohm 1190mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ESMH451VSN151MQ35T
  • Part No:
    ESMH451VSN151MQ35T
  • Capacitance Value:
    150 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    25.4 x 35 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    450 VDC