ESMH251VNN561MQ40T
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 560uF 250V 20% (25.4 X 40mm) Snap-In 10mm 0.296 Ohm 2090mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ESMH251VNN561MQ40T
  • Part No:
    ESMH251VNN561MQ40T
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    560 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Size:
    25.4 x 40 mm
  • Voltage:
    250 VDC